Polikarbonat ve Akrilik Ses Bariyerleri

akrilik ses bariyeri

PMMA (Akrilik) LEVHA ÖZELLİKLERİ

 • Mükemmel ısıl şekillendirme kapasitesi
 • Yanıgın sınıfı; B2 / Class 4 / UL 94 HB
 • %92 ışık geçirgenliği
 • Zorlu iklim koşullarında yüksek mukavemet
 • Yüksek darbe mukavemeti
 • Kolay şekillendirme
 • İnorganik asitlere karşı yüksek dayanım
 • Gıda temasına uygun
 • Sürekli çalışma sıcaklığı; 70 °C
 • Maks. aralıklı çalışma sıcaklığı; 90 °C

polikarbonat ses bariyerleri

PC SOLID LEVHA ÖZELLİKLERİ

 • Yüksek darbe dayanımı
 • %88’e kadar ışık geçirgenliği. (Levha kalınlığına göre değişebilir)
 • Yangın sınıfı: B s1 d0 (4,5 ve 6 mm kalınlıklarda)
 • Mükemmel ısıl şekillendirme kapasitesi
 • Olağanüstü iklim koşullarına dayanıklılık.
 • Kolay uygulama
 • 4 mm’ye kadar maket bıçağı ile kesebilme
 • Asitli ve mineral yağlara karşı mükemmel yüzey direnci

Polikarbonat ve PMMA (Akrilik) Ses Bariyeri

Günümüzde otomobil, toplu ulaşım gibi araçlara olan talebin artması ve şehirlerdeki çok hızlı gelişim sonucunda özellikle otoban, tren yolu ve köprü civarlarındaki konut alanları ve ticari alanlarda ciddi bir ses kirliliğine sebep olmaktadır. Bu nedenden dolayı ses bariyerlerine olan talep yaşam kalitesini arttırmak adına her geçen gün artmaktadır. Ses bariyerleri otoyoldan gelen sesi absorve eder, geri yansıtır ya da sesin daha uzun bir yol kat etmesini sağlayarak azalmasını sağlar. Ses orijinal kaynağından çıktıktan sonra gücünü kaybeden bir çeşit enerji türüdür. Ses otoyollardaki araçlardan çıktıktan sonra her yöne dağılmaktadır. Ses dalgaları karşısına çıkan bir engele ya da bariyere çarptığı zaman, bir kısmı yüzeyi aşarak diğer alanlara sekme yapar. Buna “Yansıma” adı verilir. Eğer yüzey, duvar materyalinin iç kısmına yayılan küçük deliklere ve çukurlara sahip gözenekli bir yapıdaysa, ses bunların arasından geçerek dış yüzeye ulaşır ve içerde bu ses enerjisi patlamaya uğrar. Buna da “emilim” denir.

Polikarbonat / Akrilik Levhalardan yapılan ses bariyerleri yüksek kaliteye sahip hammaddelerden üretilmektedir. Ürün gamımız bu bağlamda yüksek düzeyde ışık geçirgenliğinin, darbe dayanımının ve kusursuz yüzey kalitesinin ihtiyaç duyulduğu noktalarda ihtiyaçlara cevap vermektedir. Ulaşım sanayinde kullanılan ses bariyerleri iki taşıyıcı dikme arasına yerleştirilen PMMA (polymethylmethacrylate) ya da Polikarbonat Levhalardan üretilmektedir. Daha da ötesi bu levhaların tümü projelere en iyi çözümü sunabilmek için çeşitli renk, ebat ve kalınlıklarda üretilebilmektedir. Ses bariyeri sistemlerimiz “trafikte oluşan ses düzeyini azaltan ürünler” kategorisinde Avrupa Standartlarına tamamen uymaktadır.

Daha az ses, Daha kaliteli Yaşam

Ses bariyerleri çok fazla taşıt trafiğinin olduğu otobanlar, tren ve tramvay yolları, duble yollar gibi alanlarda ses seviyesini çok ciddi anlamda azaltmasından dolayı, civarda oturan ya da çalışan kişilerin yaşam kalitesini önemli bir düzeyde arttırmaktadır. Uygulama sonrasında kaynaktan gelen gürültü önemli bir düzeyde azalmaktadır.15 mm kalınlığında PMMA Akrilik levhalardan uygulaması yapılan bir ses bariyeri sistemi, laboratuvar ortamında yaklaşık olarak 30 dB düzeyinde bir yalıtım sağlamakta olup bu neticeler EN 14388 normlarına uygun olarak yapılan testler neticesinde belgelenmiştir.

ses bariyerleri polikarfon fiyat

SES YALITIMINI SAĞLAMAK VE RÜZGARI ENGELLEMEK İÇİN SOUNBLOCK EN GERÇEK ÇÖZÜM

Tüm performans özelliklerine ilave olarak Policam Soundblock Sistemlerimiz aşağıdaki özellikleri barındırır:
· Hava koşullarına karşı yüksek dayanım
· Yüksek rüzgâr yükü dayanımı
· Alternatiflere göre çok daha hafif
· Formlama ve makine ile işlemeye uygunluk
· EN 14388 normlarına uyumluluk
· 10 yıl Sınırlı Garanti
· Geri dönüşüme uygun olmaları
· Polikarbonat / Akrilik Ses Bariyerleri, akustik olan ya da olmayan tüm şartları ve özellikleri taşır. Uygulamalar yapılan projelere bağlı olarak estetik, çevre dostu ve yaratıcı çözümler sunar.
· Akustik Soundblock ses bariyerleri, coğrafi iklimlere bağlı olarak rüzgâr yüküne dayanımlı olarak uygulama yapılır.
· Soundblock ses bariyerleri genel anlamda dikey uygulama yapılsa da; bazı projelerde estetik kaygılardan dolayı parabolik olarak da yapılabilmektedirler. Böylece kaynaktan gelen sesin geriye yansıtılması daha kolay olmaktadır.
· Ses bariyerleri, maksimum 36 dB yalıtım sağlamaktadırlar.
· Uygulama esnasında profiller arasına kauçuk fitiller uygulanarak, sesin sistem içerisine emilimi engellenir.
· Soundblock Ses bariyeri sistemlerinin her biri coğrafi etkenler, köprü ve viyadükler, fabrika ya da konutsal alan, hava şartları gibi etkenlerden dolayı, farklı dizayn edilmekte ve bu nedenle yükseklikler her projede farklılık gösterebilmektedir.

Mükemmel Şeffaflık

Geleneksel anlamda yapılan ses bariyerleri sadece konut alanlarında oluşan sesin azaltılmasını hedef almaktadır. Yüksek şeffaflığa sahip Policam Akrilik ve Polikarbonat Solid levhalardan yapılan ses bariyerleri; ses yalıtımı konusunda tüm teknik şartları sağlamakta, alternatiflerine göre hafif olmalarından dolayı uygulama esnasında çelik yapı maliyetlerini minimize etmekte ve tüm bunlara paralel olarak sahip olduğu mükemmel şeffaflığı sayesinde özellikle konut alanları civarlarında estetik bir dizayn sağlayarak çevreye uyumlu olmaktadırlar. Şeffaf Policam Solid Polikarbonat Levhaların 89% (kalınlığa bağlı olarak), şeffaf Policam PMMA Akrilik levhalarımızın 92% ışık geçirgenlik oranları vardır.

Şeffaf olarak yapılan uygulamaların en önemli avantajlarından bir tanesi ise; “tünel efekti” adı verilen, sürücülerin uzun seyahatlerdegözlerinin yorulmasını sağlayan, ölü noktalar oluşmasını sağlayan konuların bertaraf edilmesini sağlamasıdır. Policam Soundblock sistemleri fonksiyonelliği ve tasarımı diğer tüm belirtilen noktalara ekleyerek, konut alanlarında çokça tercih edilme sebebi olmuştur.

Sert ve Güçlü

Policam Soundblock ses yalıtım uygulamaları ihtiyaç duyulan ses yalıtımı, yol güvenliği ve konstrüksiyon sağlamlığı gibi noktalarda en iyi çözümü sunmaktadır. Uygulamalarımız sesi ciddi anlamda azaltmakla birlikte DIN EN 14388 normlarına göre yapılan testleri başarıyla geçerek sertifikalandırılmıştır.