Polikarbonat Levha

polikarbon-levha

Sera uygulamalarında ve diğer özel yapılarda ısıtma, soğutma, aydınlatma gibi ihtiyaçları doğaya zarar vermeden en verimli şekilde faydalanabilmenizi sağlayan yapılar polikarbonat levha malzemesidir. İzolasyon problemlerini tamamen ortadan kaldırırlar. Farklı kalınlık ve hücre sayısı seçenekleriyle yüksek seviye ısı yalıtımına imkan kılar. -40 dereceden +120 dereceye kadar çok düşük ve çok yüksek ısılara dayanıklıdır. Eğimli çatı ve cephe kaplamalarında kolaylık ve dayanıklılık sağlarlar.

 • Plaka ölçüleri standart olarak 210 x 600 cm’dir.
 • Tüm uygulama detayları mükemmel çözülmüş sistemi ile izolasyon problemini ortadan kaldırır.
 • Malzeme yapısından dolayı yüksek darbe dayanıklılığına polikarbonat levha sahiptir.
 • Alev yaymayan özelliği  ile uluslararası yangın standartlarına uygundur.
 • Farklı kalınlık ve çok hücreli seçenekler, yüksek ısı yalıtımı sağlar.
 • İçeri süzülen ışığın homojen olarak dağılmasını sağlar.
 • Soğuk bükümle şekillendirilebilecek esnekliğe sahiptir.
 • Polikarbon levhalar camın 1/6′sı kadar hafiftir.
 • Farklı iklim koşullarına (-40 c , +  120 C) dayanıklılık.

Polikarbon malzemeler polikarbonat olarak da adlandırılırlar. Bu malzemelerin çok geniş kullanım alanları bulunmaktadır. Su damacanalarından, gözlük camlarına, havuzların üzerlerindeki kaplamalardan, sera dış yüzeylerine, garaj sundurmalardan sanayi alanına kadar birçok sektörde polikarbon levha kullanılmaktadır. Polikarbon malzemelerin sağladığı büyük avantajlar bulunmaktadır. Bu malzemelerin ısı izolasyonları mükemmel derecede iyidir. Kullanıldıkları alanlarda ısı kaybına yol açmazlar. Kırılmaya karşıda dirençlidirler. Basit darbelerden zarar görmezler ve kırılmazlar. Her ortamda, tüm hava koşullarında sorunsuz bir şekilde kullanılabilirler.

Oluklu Polikarbon ise; kat kat  istiflenmiş katmanlara rağmen, oluklu polikarbonat levhalar hala güneş ışığının neredeyse %80-90’ını iç mekanlarda geçiriyor, bu nedenle şeffaflıktan pek taviz verilmez. Üstelik zararlı UV ışınlarını da uzak tutarak yapının içindeki bitkileri, hayvanları ve insanları korumalı halde tutuyorlar.

Temizlik unsuru; Polikarbon malzemeler genel olarak kimyasallara karşı dayanıklı olsa da, baz tabanlı alkali ve alkalin tuzlarıyla tepkimeye girebilir. Bu sebeple kullanılan temizlik malzemelerine dikkat edilmelidir (Alkalin deterjanlar, solventler, benzen, aseton, karbon tetroklorid ya da benzin gibi malzemeler asla temizlik amacıyla kullanılmamalıdır).

Solid Levha ise ; Kullanım kolaylıkları sebebiyle oldukça yaygınlaşan polikarbon malzemeler, zamanla oldukça çeşitlendi ve zenginlik kazandı. Solid polikarbon malzeme de bu ürünlerden biri olarak, diğer özelliklerinin yanı sıra dayanıklılığıyla piyasada kendini gösterdi.

polikarbon-garaj-sundurma-2023

Polikarbon levhalar, 2mm’den 15 mm’ye farklı kalınlıklara sahiptir ve çatı ya da cephede kullanımlarıyla farklılık gösterirler; yan cephelerde kullanılan levhalarda daha ince olan 3-4 mm’likler tercih edilirken, çatılarda daha kalın olan 5-6 mm’lik levhalar tercih edilir.

Sert silikonla kaplı olmaları sebebiyle cama oranla 300 kat daha sağlamdır ve darbelere dayanıklıdır.

KULLANIM ALANLARI:

 1. ÇATI IŞIKLIĞI ,
 2. REKLAM PANOLARI,
 3. SERALARIN CEPHE VE ÇATI KAPLAMASI,
 4. OTOBÜS DURAKLARI,
 5. BİNALAR ARASI GEÇİŞ TÜNELLERİ,
 6. KIŞ BAHÇELERİ, ÜST GEÇİTLER,
 7. GİRİŞ SAÇAKLARI,
 8. BALKON VE VERANDA ÜZERİ GÜNEŞLİKLER,
 9. MİMARİ ÇATI VE CAM KAPLAMALARDA
 10. DEKORATİF BÖLMELER
 11. OTOPARK ÇATILARI YAYGIN KULLANILAN ALANLARDIR.

ÜRÜN AVANTAJLARI:

 1. YÜKSEK ISI YALITIMI
 2. OLDUKÇA HAFİF AMA DARBE DAYANIKLI
 3. YÜKSEK ISI GEÇİRGENLİĞİ
 4. MÜKEMMEL YAPISAL DAYANIKLILIK
 5. FARKLI İKLİMLERE DAYANIKLI VE ZARARLI UV IŞINLARINDAN KORUYUCU
 6. KOLAY İŞLENEBİLİR VE MONTE EDİLEBİLİR
 7. ÇOK YÖNLÜ KULLANILABİLİR
 8. SARARMA, IŞIK GEÇİRGENLİĞİ VE MEKANİK ÖZELLİKLER
 9. 5 YIL FABRİKA GARANTİLİ

polikarbonat_3-1024x570

polikarbon-cam-ana